Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Kultura a školství

Kultura a školství

Kulturní a společenský život v obci Zborovice organizuje OÚ Zborovice, oragnizace zřizované obcí Zborovice jako je MŠ, ZŠ, knihovna, nebo například zájmové spolky jako je Pionýr Zborovice, SDH Zborovice, SDH Medlov, Myslivecký spolek Zborovice - Medlov  a TJ Pilana Zborovice a v neposlední řadě TJ Medlov.  Na kulturním poli jsou to většinou koncerty a divadelní představení pro dospělé i pro děti. V posledních letech mohli např. občané zhlédnout divadelní hry „Vstupte“ (P. Nárožný, L. Mrkvička, J. Čenský, L. Švormová), „Tři na lavičce“ (K. Fialová, L. Trojan, P Nárožný) nebo "Herci jsou unaveni" (S. Skopal, V. Křížová, V. Vydra, J. Boušková...), vystoupení zpěváka a imitátora Vladimíra Hrona, koncerty Pavla Nováka,  zpívajícího právníka JUDr. Iva Jahelky, dechových a cimbálových hudeb aj. Tradičně se také koná ples, dětský karneval, slavnostní rozsvěcování vánočního stromu v obci atd. Každoročně je pořádáno setkání seniorů s názvem Beseda pro seniory.

V oblasti občansko-sociální se obecní úřad stará o blahopřání jubilantům k jejich životním výročím a připravuje několikrát do roka Vítání občánků, na kterém se podílejí žáci mateřské školy.

Další akce samozřejmě připravují samotná školská zařízení, místní knihovna a zájmové spolky. Při římskokatolické farnosti pak také působí  Smíšený chrámový sbor dospělých, který zpívá při významných slavnostech a svátcích v průběhu celého liturgického roku.

Na těchto obecních stránkách najdete i všechny odkazy k přesměrování na další webové stránky.

Místní knihovna

Odkaz na oficiální webové stránky: www.knihovnazborovice.webk.cz

Mateřská škola

Odkaz na oficiální webové stránky: www.mszborovice.cz

knihovna před budovou MŠ

Základní škola

Odkaz na oficiální webové stránky: www.zszborovice.cz

 

Smíšený chrámový sbor dospělých

smíšený chrámový sbor smíšený chrámový sbor smíšený chrámový sbor smíšený chrámový sbor