Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Výstraha č. 323

Výstraha č. 323Zpráva č. 000323
Odesláno: 19.8.2022 11:50:11
Zpráva aktualizuje předchozí zprávu č. 000322 vydanou 18.08.2022 v 18:17:55 hodin
Územní platnost: Zlínský kraj


Meteorologická situace: Nad střední Evropou se vlní studená fronta. Před ní k nám na východě vrcholí příliv velmi teplého vzduchu od jihu.

 

Velmi vysoké teploty

Vysoký st. nebezpečí

19.8. 11:48

 – 

19.8. 17:00

Popis: Odpolední teploty překročí 34 °C.

Doporučení: Velmi vysoká zátěž na lidský organismus, nebezpečí přehřátí a dehydratace. Nebezpečí vybočení a lomů kolejnic kolejové dopravy v důsledku jejich roztažení horkem. Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata v automobilech zaparkovaných na přímém slunci. Věnovat zvýšenou pozornost malým dětem, starším a nemocným občanům.

Územní platnost: ORP Luhačovice, ORP Otrokovice, ORP Vizovice, ORP Zlín, Okres Kroměříž, Okres Uherské Hradiště

 

Vysoké teploty

Nízký st. nebezpečí

19.8. 11:48

 – 

19.8. 17:00

Popis: Odpolední teploty překročí 31 °C.

Doporučení: Vysoká zátěž na lidský organismus, nebezpečí přehřátí a dehydratace. Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech.

Územní platnost: ORP Valašské Klobouky, Okres Vsetín

 

Nebezpečí požárů

Nízký st. nebezpečí

19.8. 11:48

 – 

21.8. 18:00

Popis: Nebezpečí vzniku požárů.

Doporučení: V důsledku sucha hrozí nebezpečí vzniku požárů a následných škod, případně i ohrožení životů. Nerozdělávat oheň v přírodě a zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Řídit se místními vyhláškami a zákazy, které k suchu a nebezpečí požárů mohou být vydány. Dbát na úsporné hospodaření s vodou.

Územní platnost: Okres Zlín, Okres Kroměříž, Okres Uherské Hradiště

 

Silné bouřky

Nízký st. nebezpečí

19.8. 20:00

 – 

20.8. 10:00

Popis: Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek s úhrny kolem 30 mm, kroupami do 2 cm, nárazy větru kolem 70 km/h.

Doporučení: Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.

Územní platnost: Zlínský kraj


Distribuce: ZLK