Činnost sboru

V měsíci září a listopadu členové zásahové jednotky zasahovali při požáru garáže u rodinného domu ve Cvrčovicích, poté při požáru skládky druhotných surovin v Nětčicích a také požáru sazí v komíně rodinného domu ve Zborovicích. Na začátku října náš hasičský sbor ve spolupráci s Mysliveckým spolkem Zborovice-Medlov za podpory Zlínského kraje a obce Zborovice uspořádal IX. ročník Branného závodu mládeže v okolí chaty u Zajíčka ve Zborovicích. Tohoto závodu se zúčastnila družstva mladých hasičů ze Zborovic, Litenčic, Zdislavic, Zdounek, Roštína, Cetechovic, Morkovic, Kroměříže, Lutopecen a žáků Základní školy Zborovicev hojné účasti 102 závodníků. Trasa vedla sedmi kontrolními stanovišti s tématikou střelba ze vzduchovky, zdravovědy, uzlování, lanové překážky, topografie, požární ochrany a myslivosti v pěkném prostředí Zborovického lesa. Na Mikuláše jsme zorganizovali Mikulášskou nadílku v celé obci, v prosinci Výroční volnou hromadu našeho sboru, během vánočních svátků tj. 27.12.2015 připravíme turnaj ve stolním tenise pro mládež v místní sokolovně. V měsících září, říjen, listopad se družstvo mladých hasičů zúčastnilo branných závodů v Morkovicích, Zborovicích, podzimního kola hry ,, Plamen“  a uzlování v Počenicích. V příštím roce 2016 zorganizujeme 30.ledna tradiční VIII. ročník hasičsko-myslivecký ples na sokolovně ve Zborovicích. Na začátku února tj. 6.února uspořádáme Masopustní rej masek – vodění medvěda. V měsíci března před velikonočními svátky zorganizujeme velikonoční turnaj ve stolním tenise pro dospělé na sokolovně ve Zborovicích.

Aktuality:

30. 4. Stavění máje a Pálení čarodějnic