Oficiální
stránky obce

Kontakty

Obec Zborovice
Tel.: 573 369 101
Fax: 573 369 101
obeczborovice@c-box.cz
obec@obeczborovice.cz
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Události, akce > Rok 2010

Rok 2010

Pozvánka na koncert

koncert

strom 2010

V pátek 17. září 2010 se v našem kostele sv. Bartoloměje odehrál nevšední zážitek. U příležitosti 100. výročí narození Hynka Šubčíka, rodáka z Medlova, se konal slavnostní koncert vážné hudby. Ten na popud mladých interpretů z pražské společnosti Domovem české hudby pořádala ŠKK OÚ Zborovice.
Trio umělců v obsazení housle, violoncello a varhany rozeznělo chrámové prostory do neobyčejného rozměru a nejen uměleckého, ale i duchovního prožitku všech přítomných. A že jich nebylo málo! Na programu byly opravdu skvosty z děl slavných skladatelů baroka a romantismu – např. preludia a fugy J. S. Bacha, barokní sonáty pro housle sólo, pro housle a varhany či pro violoncello a varhany od Vivaldiho a Corelliho, Vocalise S. Rachmaninova a v závěru Dvořákovo Adagio k koncertu h moll. Pestrou hudební paletu podtrhla varhanní improvizace na známý chorál Svatý Václave. Samotní interpreti (Luděk Růžička – housle, Jan Gottwald – varhany, Martin Havelík – violoncello) byli spokojeni jak s organizací a průběhem akce, tak samozřejmě s množstvím návštěvníků i velkým ohlasem. Při svých koncertních cestách po republice jsou zvyklí na ledacos, včetně stavu varhan, které u nás nemohli vynachválit…
Vynikající houslový virtuoz, uznávaný a mimořádně nadaný pedagog Hynek Šubčík se narodil 8. ledna 1910 v Medlově v muzikantské rodině. Strávil 6 let u vo-jenských hudeb v Kroměříži a v Brně, roku 1936 absolvoval pražskou konzervatoř a poté působil v několika orchestrech. Vyučoval na mnoha hudebních školách a 28 let na konervatoři v Košicích, kde zemřel 12. října 1986. Má syna Pavla, který se osobně zúčastnil výše zmíněného koncertu, byl velmi potěšen a vděčný za krásnou vzpomínku na svého otce.

 

koncert

hody

hura na prazdniny

Divadelní představení TURECKÁ KAVÁRNA

kavárna

akademie

Jarní koncert

Velikonoční koncert

karneval