Hostýnské vrchy 17. února 2018


Tak se nás na nádraží v Kroměříži sešlo devatenáct věrných, kteří směle vyrazili směr Bystřice pod Hostýnem. Cesta vlakem příjemně uběhla a už jsme stáli na autobusové zastávce na zdejším nádraží. Zde se od nás odpojili hoši Mitkovi, Věrka Vartová, Maruška Chocholatá a Jiřinka Vrublová, kteří aby ušetřili peníze za autobus, šli na Hostýn pěšky ( dělám si legraci ). Dalším odpadlíkem byl Petr Kovář, který si vyšlápl na kopec od Chvalčova - Lázní. Ostatní se štěstím v pohodě dojeli na samotný vrchol; autobusu to pěkně klouzalo. Sluníčkem a sněhem nás přivítal památný Hostýn. Prohlídka baziliky Nanebevstoupení Panny Marie a procházka křížovou cestou Dušana Jurkoviče byla velmi příjemnou součástí našeho výletu. Po krátkém občerstvení jsme se vydali po červené značce dolů do Chvalčova. I přes složité a obtížné podmínky jsme v pohodě došli k potoku Bystřička. Pořád nejčilejší byla malá Burešovic vnučka. No a pak už to byla pohoda. Před závěrečným pochodem na nádraží v Bystřici jsme se řádně posilnili v hotelu Říka. Protože jsme seděli v zadní místnosti tak nás tam nenašel Franta Mitků, který zůstal na Hostýně na mši a proto se zdržel, a tak pokračoval sám do Bystřice. Opět jsme se přesvědčili, že Chvalčov je opravdu dlouhá vesnice. Nu a na nádraží se dopily zbytky slivovice a dojedla svačina. Protože tentokrát dráha fungovala, dobře a včas jsme dojeli domů. A hezký výlet do Hostýnských vrchů je už jen krásná vzpomínka na společně příjemně prožitý den.

Není nad vlastní čajík.
Není nad vlastní čajík.
Ale svařák taky bodne.
Ale svařák taky bodne.
Sluníčko, snih pohoda.
Sluníčko, snih pohoda.
Jsme rádi, že jsme se vypravili.
Jsme rádi, že jsme se vypravili.
My jsme jeli autobusem.
My jsme jeli autobusem.
Jurkovičova krása.
Jurkovičova krása.
Ještě zajdeme k rozhledně.
Ještě zajdeme k rozhledně.
A pěkně po schodech.
A pěkně po schodech.
To bude krásný panáček.
To bude krásný panáček.
A tady jsme už všichni.
A tady jsme už všichni.
Ještě krátká porada před další cestou.
Ještě krátká porada před další cestou.
Babičko, nemáš to dobře zapnuté.
Babičko, nemáš to dobře zapnuté.
A teď kouluji zase já.
A teď kouluji zase já.
Opatrnost je na místě.
Opatrnost je na místě.
U chat nad Chvalčovem. Čekáme na opzdilce.
U chat nad Chvalčovem. Čekáme na opzdilce.

Zpět na přehled

Menu

  • Úvod
  • Turistická hymna
  • Turistická hymna - video
  • Členové KČT Zborovice
  • Galerie členů KČT
  • Aktuality
  • Fotogalerie 2026
  • Fotogalerie 2025
  • Fotogalerie 2024
  • Fotogalerie 2023
  • Fotogalerie 2022
  • Fotogalerie 2021
  • Fotogalerie 2020
  • Fotogalerie 2019
  • Fotogalerie 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • Plány činnosti
    • 2014
    • 2015
    • 2016
    • 2017
    • 2018
    • 2020
    • 2019
    • 2022
    • 2023
    • 2024
  • Historie
  • Kontakt
  • Odkazy
© 2026 kctzborovice, Kontaktovat webmastera
ANTEE s.r.o. - Tvorba webových stránek, Redakční systém IPO