Úvod > Život v obci > Aktuality > hlášení 24.11.2021

hlášení 24.11.2021

24.11.2021

Obecní úřad zve na XXVII. veřejné zasedání ZO, které se koná 25. listopadu v 18 hodin ve velkém sále sokolovny.

Nařízení státní veterinární správy: všem chovatelům drůbeže se z důvodu zabránění kontaktu s volně žijícími ptáky a zabránění šíření nebezpečné nákazy:  a) zakazuje chovat drůbež s výjimkou běžců a holubů, pod širým nebem a nařizuje se umístit a držet chovanou drůbež, s výjimkou běžců a holubů, uvnitř budovy v hospodářství, ve kterém je chovaná                                                                                                                                                              b) nařizuje podávat drůbeži vodu a krmivo uvnitř budova v hospodářství nebo pod přístřešky

c) nařizuje omezit pohyb osob v hospodářstvích s chovem drůbeže pouze pro osoby, jejichž činnost je zcela nezbytná pro zajištění řádné péče o chovanou drůbež

d) nařizuje chránit krmivo, stelivo a vodu používané ke krmení, stlaní a napájení drůbeže před kontaminací trusem volně žijících ptáků.

Oznamujeme občanům Medlova, že tento týden pojízdná prodejna z důvodu nemoci nepřijede.

Společnost ALFA Blades a.s. přijme zaměstnance do výroby na pozice BRUSIČ a KALIČ (Obsluha zařízení tepelného zpracování), místo výkonu práce Zborovice. Na tyto pozice je připraven náborový příspěvek. Zájemci se mohou hlásit u paní Lady Hanákové na tel. čísle +420 702 298 352, na e-mail kariera@alfa-blades.cz  nebo osobně v sídle společnosti na adrese ALFA Blades a.s., Hlavní 51, Zborovice.

Pojízdná prodejna Rosnička přijede zítra 25. listopadu a bude prodávat ve Zborovicích ve 13:00 a v Medlově ve 14:00 hod.

Společnost EG.D oznamuje, že dne 7. prosince bude od 7:30 do 13:30 z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy přerušena dodávka elektrické energie v části ulice Hřbitovní. Seznam dotčených nemovitostí je uveřejněn na úřední desce obecního úřadu.

Rozsvěcení vánočního stromu proběhne v sobotu 27.11. bez doprovodného kulturního programu, v 17:00 ohňostroj.

Veselý Jaroslav Pohořelice bude v pondělí 29. listopadu v 10:45 před prodejnou Jednoty prodávat živé ryby: kapry I – 100,- Kč, výběr – 110,- Kč, amury – 110,- Kč, tolstolobiky – 65,- Kč, pstruhy duhové 185,- Kč/kg. Dále nabízí cibuli žlutou za 12,- Kč, červenou za 16,- Kč/kg, jablka Golden, Jonaprinc, Bohemia – 22,- Kč/kg.

Pan Růžička zahájí prodej vánočních stromků ve Zborovicích ve středu 1. prosince. Prodejní doba ve všední dny je od 14 do 16 hod. a o víkendech od 9 do 16 hod. Prodej probíhá na ulici Hlavní u kostela.