Úvod > Život v obci > Aktuality > Hlášení 22.2.2021

Hlášení 22.2.2021

22.2.2021

Knihovna ve Zborovicích oznamuje, že bude otevřena zítra od 12 do 17 hodin. Půjčování knih proběhne v omezeném režimu – čtenáři knihy vrátí a půjčené převezmou u dveří v horní části knihovny.

Prodejna Jednoty v Medlově oznamuje, že přijímá objednávky na sadbové brambory.

Žádáme občany obou našich obcí, aby do WC nevhazovali vlhčené ubrousky a přířezy z netkané textilie. V kanalizaci se tyto nerozpouští a způsobují vážné problémy na technologii ČOV – dochází k poruchám kalových čerpadel. Výměna čerpadla probíhá v hloubce 5m, je fyzicky velmi náročná a opravy čerpadel jsou finančně nákladné.

Upozorňujeme občany na možnost odkládání použitých jedlých olejů do přistavených nádob.

Obecní úřad oznamuje občanům, že od 1. února probíhá výběr poplatků za popelnice, psy a stočné pouze v úřední dny pondělí a středu.