Úvod > Život v obci > Aktuality > Hlášení 16.4.2021

Hlášení 16.4.2021

16.4.2021

Policie ČR upozorňuje občany na zákaz parkování a stání na autobusových zastávkách, travních plochách a nutnost dodržování minimálního průjezdu 3 metrů na komunikacích.

Žádáme občany obou našich obcí, aby do WC nevhazovali vlhčené ubrousky a přířezy z netkané textilie. V kanalizaci se tyto nerozpouští a způsobují vážné problémy na technologii ČOV – dochází k poruchám kalových čerpadel. Výměna čerpadla probíhá v hloubce 5m, je fyzicky velmi náročná a opravy čerpadel jsou finančně nákladné.

Mateřská škola Zborovice vyhlašuje zápis dětí pro školní rok 2021/2022, který se uskuteční 13. května od 8 do 11 hodin v budově mateřské školy. Tiskopisy pro zápis si předem vyzvedněte v mateřské škole 26. dubna od 8 do 11 hodin. Vzhledem k aktuální situaci se zápis koná bez přítomnosti dětí. Bližší informace na tel.č. 573 369 202 denně od 8 do 11 hodin.

Biopas Kroměříž oznamuje, že v sobotu 17. dubna provede sběr nebezpečného odpadu: v Medlově v 9:05 hod. u prodejny Jednoty a ve Zborovicích v 9:40 hod. na zastávce u obecního úřadu. Přineste tyto nebezpečné odpady: znečištěné prázdné obaly, baterie, chemikálie, staré léky, zářivky a výbojky, barvy – laky, ředidla, staré oleje, televizory, lednice, pneumatiky, prostředky na ochranu rostlin.

Studénka drůbež bude prodávat v pátek 16. dubna  v Medlově v 11:15 u Jednoty a ve Zborovicích v 11:30 u kontejnerů: kuřice 22 týdnů, chovné kohouty, husokačeny, brojlerová kuřata, kalimera, housata, lamberská housata, krmné směsí, vitamíny.

Prodejna Jednoty v Medlově bude v pátek 16. dubna odpoledne uzavřena a v sobotu 17. dubna bude otevřeno od 6 do 8 hodin.

Drůbežárna Slatina u Bílovce bude v neděli 18. dubna od 13:45 u prodejny COOP prodávat 22 týdenní nosné kuřice na počátku snůšky v různých barvách, dále káčata, husokáčata, housata a brojlerová kuřata.

Prodejna Jednoty v Medlově bude v úterý 20. a ve středu 21. dubna z důvodu dovolené uzavřena.

Obecní úřad oznamuje občanům, že probíhá výběr poplatků za popelnice, psy a stočné pouze v úřední dny pondělí a středu.