Úvod > Život v obci > Aktuality > Hlášení 16.2.2021

Hlášení 16.2.2021

16.2.2021

Žádáme občany obou našich obcí, aby do WC nevhazovali vlhčené ubrousky a přířezy z netkané textilie. V kanalizaci se tyto nerozpouští a způsobují vážné problémy na technologii ČOV – dochází k poruchám kalových čerpadel. Výměna čerpadla probíhá v hloubce 5m, je fyzicky velmi náročná a opravy čerpadel jsou finančně nákladné.

Prodejna Jednoty v Medlově oznamuje, že přijímá objednávky na sadbové brambory.

Upozorňujeme občany na možnost odkládání použitých jedlých olejů do přistavených nádob.

Myslivecké sdružení Zborovice - Medlov žádá držitelé psů o dodržování pravidel pohybu psů v katastru obcí. V zimním období je volným pohybem psů ohrožena zvěř, pro kterou je toto období roku nejtěžší. Často dochází k usmrcení zvěře, za což je odpovědný právě držitel psa.

Obecní úřad upozorňuje občany na povinnost uzavření smlouvy na odvádění odpadních vod. Žádáme o doručení zaslaných smluv.

Obecní úřad oznamuje občanům, že od 1. února probíhá výběr poplatků za popelnice, psy a stočné pouze v úřední dny pondělí a středu.