Úvod > Život v obci > Aktuality > Hlášení 16.03.2020

Hlášení 16.03.2020

- ZŠ Zborovice oznamuje přerušení provozu školní jídelny pro cizí strávníky s platností od 16.03.2020 do odvolání.

- Obecní úřad Zborovice oznamuje změnu úředních hodin, a to na pondělí 8-11:00 a středu 8-11:00.

- Obecní úřad Zborovice oznamuje, dočasné pozastavení výběru poplatků na rok 2020.

-  Obecní úřad Zborovice upozorňuje na Usnesení vlády s odkazem na platný zákaz prodeje a poskytování služeb mimo:             -prodej potravin

-prodej spotřební elektroniky

- prodej pohonných hmot

- prodej paliv

- prodej hygienického zboží

- prodej léčiv

- prodej krmiv

- prodej brýlí, kontaktních čoček a souvisejícího zboží

- prodej novin, časopisů

- prodej tabákových výrobků

- služeb prádelen a čistíren

- prodej přes internet

-Obecní úřad Zborovice upozorňuje na zákaz volného pohybu osob na území celé České republiky

- Generální finanční ředitelství oznamuje, s platností od pondělí 16. 3. 2020 budou pracoviště Finanční správy přístupná pro veřejnost v rozsahu úředních hodin podatelen. Kontakt s veřejností bude probíhat v prostorách určených správcem daně (finančním úřadem, územním pracovištěm).

Omezen bude i provoz pokladen. Konkrétní informace podá místně příslušný finanční úřad. Finanční správa doporučuje hradit daně bezhotovostně – přehled příslušných čísel účtů jednotlivých finančních úřadů.

Finanční správa ruší výjezdy pracovníků do obcí i původně ohlášené rozšířené úřední hodiny finančních úřadů, které byly plánovány na období 23. 3. – 1. 4. 2020. Tato omezení však budou veřejnosti kompenzována chystanými opatřeními Ministerstva financí.

Dočasně bude omezen i provoz pracovišť v tzv. „optimalizovaném režimu 2+2“. Finanční správa proto začne jednat se starosty o možném umístění schránek finančních úřadů, do kterých budou moci poplatníci vhazovat v zalepených obálkách svá podání např. vyplněná daňová přiznání, která tímto budou platně podaná.

Finanční správa doporučuje ke komunikaci se správcem daně využívat dálkové formy komunikace.

Podrobnosti k provozu daného pracoviště a telefonní linku nalezne veřejnost na příslušné stránce finančního úřadu. Pro účely poskytování informací k aktuální situaci zřizuje Finanční správa infolinku 224 041 111, která bude v provozu v pracovních dnech.

Tato rozhodnutí jsou v souladu s opatřeními, která mají minimalizovat riziko přenosu nemoci mezi občany. „Snažíme se najít takový model, který v aktuální situaci umožní i nadále veřejnosti komunikovat se správcem daně,“ dodává generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

-Vzhledem k pandemii coronaviru bude od 16.3.2020 upravena činnost ordinace praktického lékaře pro dospělé MUDr. Petra Obra takto:

Všechny odložitelné výkony se odkládají do doby ukončení protiepidemických opatření.

Předpisy léků se budou provádět dle telefonického objednání cestou e-receptů na SMS ne na e-mail pacienta.

Všechny preventivní prohlídky v rámci péče nebo prohlídky pro závody se odkládají do odvolání.

Všechny úkony pro Okresní správu sociálního zabezpečení se odkládají do ukončení protiepidemických opatření.

Konzultace ohledně zdravotního stavu a dalšího postupu  se budou provádět pouze telefonicky na tel. čísle  573 369 103.

Do odvolání se ruší návštěvní služba .

- Firma BIOGrunt - Zámeček - Hlavní 56 Zborovice nabízí odběr polévek a obědů. Bližší informace na telefonním čísle 739 056 769 u paní Adamíkové.